| Country of Origin | China |
|---|---|
| Style | Office/Desk Chair |
| California Prop 65 Warning | ⚠ CALIFORNIA PROPOSITION 65 WARNING: WARNING: This product can expose you to substances deemed harmful by the state of California, including di(2-ethylhexyl)phthalate (DEHP), a chemical known by the State of California to cause Cancer. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov |
| Color | Brown |
| Type | Massage Office Chair |
| Model | 921-661V80BN |
| Manufacture | Aosom LLC |
| MPN | US921-661V80BN0146 |
| Item Dimensions | 26" W x 29.25" D x 47.75" H |
| Material | Microfiber(Polyester) |
| Weight Capacity | 265lb |
| Item Length | 26in |
| Item Width | 29.25in |
| Item Height | 47.75in |
| Colormap | brown |
| Brand | Vinsetto |
| UPC | 196393080849 |
Check the listing for details. Microfiber Office Chair with Massage, Heat, Footrest, Brown. Color: Brown, Condition: New, Made in China. Listed at 185.99 USD. • Lean Back and Relax: When you're ready for a break, stretch back in this office chair with a 155° backrest, to take the pressure off your lower lumbar and spine. Kick your feet out onto the footrest for the ultimate feeling of comfort.