| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Benjara |
| Model | BM342438 |
| MPN | BM342438 |
| Color | White |
| Size | Queen Size |
| Type | Beds |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 51" |
| Item Width | 85" |
| Item Length | 63" |
| Category | Beds |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Miot Queen Size Bed w Headboard Shelves-Weathered White Wash Tone |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Mattress Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Beds |
| Compatible Brand | Benjara |
| Product | Miot Queen Size Bed w Headboard Shelves-Weathered White Wash Tone |
| Installation | Yes |
| UPC | 198288265621 |
Check the listing for details. Miot Queen Size Bed w Headboard Shelves-Weathered White Wash Tone. Color: White, Condition: New. Listed at 615.80 USD. Explore more in our Miot collection. Low-profile footboard and clean lines enhance the contemporary silhouette. One queen size bed. White wash finish highlights the natural wood grain for a clean, airy look.