| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Compatible Brand | Okin, Limoss, Kaidi, Mulin, FBS, Catnapper, LA Z BOY |
| Color | Black |
| Compatible Model | ELEASMB7337, MLSK111-A1 |
| Material | Plastic |
| Item Length | 5.9 in |
| Brand | Mulin |
| Type | power recliner lift chair electric sofa remote hand control |
| Department | Adults |
| Item Height | 1.2 in |
| Model | HC111-1M-1U01 2M-L |
| Style | Modern |
| Personalized | No |
| Features | Power Recline, Adjustable Headrest, USB Charge, LED Backlights |
| Number of Items | 1 |
| Room | Any Room |
| Item Width | 1.8 in |
| Item Weight | 0.5 Ib |
Check the listing for details. MLSK111-A1 Lift Chair Recliner Remote 2 Button 5 Pin Handset with USB Backlight. Color: Black, Condition: New. Listed at 31.99 USD. This remote has a long black case with up and down buttons for two functions Suitable for OKIN, LIMOSS, KAIDI, MULIN, FBS and other brand chair motor You can use on many different brands of power recliners and lift chairs that use the 5 pin round plug, such as hand control ELEASMB7337, MLSK111-A1 6.2ft length lift chair cable with 180 degree angle plug at the end Including extension cable, 90 degree angle plug at the extension cable, plug into straight the motor connector Handset with USB and backlight, you could charge your phoneIf you have any questions, please feel free to contact us!