| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Model | Armchair Modern Armrest |
| Type | Accent Chair |
| Color | White |
| Material | Wood, lamb down fabric, sponge |
| Size | 23.6"L x 26.7"W x 34.2"H |
| Theme | Modern Wingback Chair Style |
| Department | Adults |
| Item Height | 34 in |
| Item Width | 26.7in |
| Item Length | 23.6in |
| Seat Depth | 18.11in |
| Seating Capacity | 1 |
| Assembly Required | Yes |
Check the listing for details. Modern Accent Chair Upholstered Single Sofa Arm Chair Comfy Lamb Down Fabric. Color: White, Condition: New. Listed at 147.99 USD. The upholstered chair surface is covered with soft lamb down fabric, giving you a soft and warm touch. 【Comfy Chair with Arms】The armrests can be comfortable to relax your arms when you sit on the living room chair.