| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Model | Armchair Modern Armrest |
| Type | Accent Chair |
| Color | White |
| Material | Wood, lamb down fabric, sponge |
| Size | 28"L x 28.3"W x 33.1"H |
| Theme | Modern Wingback Chair Style |
| Department | Adults |
| Item Height | 33.1in |
| Item Width | 28.3in |
| Item Length | 28in |
| Seating Capacity | 1 |
| Assembly Required | Yes |
Check the listing for details. Modern Accent Sofa w/ Arms Upholstered Reading Armrest Chair for Living Room USA. Color: White, Condition: New. Listed at 138.99 USD. 【Comfy Chair with Arms】The armrests can be comfortable to relax your arms when you sit on the living room chair. Comfortable seat and armrest create a cozy seating experience, help to release stress when you sit on the sofa chair.