| Please Note | Shipment from domestic warehouse |
|---|---|
| Tips~ | Fast shipping |
| Brand | Unbranded |
| Color | Gold, Blue |
| Type | Floor Chair |
| Item Height | / |
| Item Length | / |
| Item Width | / |
| Room | Bedroom |
| Style | Modern |
| Frame Material | Iron, Sponge, Velvet |
| Assembly Required | Yes |
| Mounting Type | Free Standing |
| Product Size | 34*34*80cm/13.39*13.39*31.5in |
| Seat Height | 45cm/17.72in |
| Max. Load Capacity | 100kg/220.46lbs |
| Package Size | 49*41.5*10cm/19.29*16.34*3.94in |
| Gross Weight | 2.55kg/5.62lbs |
| Net Weight | 2.42kg/5.34lbs |
Check the listing for details. Modern Bedrooms Velvet Butterfly-Shaped Backrest Chair Makeup Stool Floor Chair. Color: Gold, Blue, Condition: New. Listed at 37.26 USD. This product is suitable for restaurants, living rooms, bedrooms, cafes, terraces, bars, dressing rooms, lounge rooms, salons, nail salons, parties, weddings, etc. It can be used as a dining chair, make-up chair, and lounge chair.