| Color | Espresso |
|---|---|
| Dimension | 30" x 30" x 35" H |
| Type | Accent Chair |
| Item Height | 30" |
| Item Length | 30" |
| Item Width | 35" |
| Specific Use | Restaurant/Cafe/Lounge/Clubs |
| Style | Noble |
| Theme | Armchair Sofa |
| Features | PU, Dustproof, Waterproof, Suitable for any Occatin |
| Item Weight | 440 Lbs |
| Brand | Unbranded |
| Room | Home Office/Study, Living Room, Porch |
| Set Includes | Chair |
| Department | Adult |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Model | Accent Chair |
| Additional Parts Required | No |
| Frame Material | Solid Wood |
| Assembly Required | Yes |
Check the listing for details. Modern Faux Leather Arm Chair Accent Single Sofa Backrest Leisure Seat Furniture. Color: Espresso, Condition: New. Listed at 128.99 USD. Modern Leisure Arm Chair Accent Single Sofa Backrest Seat Living Room Furniture. PU Leather Single Sofa. 1x Leather Single Sofa. It is perfect for your living room, bedroom or office decoration. Leg Materail :Wood.