| Type | End Table |
|---|---|
| Material | Engineered Wood, Metal |
| Brand | Patiojoy |
| Color | Grey + Black |
| Set Includes | 1 x End Table, 1 x User Manual |
| Number of Items in Set | One-Piece |
| Assembly Required | Yes |
| MPN | HCST07972 |
| Style | Modern |
| Size | 23" x 12" x 24" (L x W x H) |
| Mount Type | Free Standing |
| Weight Capacity | 100 lbs |
| Weight | 15.5 lbs |
| Firmness | Firm |
| Product | End Table |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Room | Any Room |
| UPC | 7429376603388 |
Check the listing for details. Modern G-Shaped End Table Home 3-Tier Side Table w/ Storage Shelves Accent Table. Color: Grey + Black, Condition: New. Listed at 32.99 USD. Color: Grey + Black Material: Engineered Wood, Metal Overall Dimensions: 23" x 12" x 24" (L x W x H) Dimensions of Top Shelf: 19.5" x 12" (L x W) Dimensions of Middle Shelf: 11.5" x 11" (L x W) Total Weight Capacity: 100 lbs Net Weight: 15.