| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Handmade |
| Department | Adults |
| Type | Bench |
| Wood Tone | Medium Wood |
| Color | Brown |
| Item Height | 17 in |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Frame Material | Pallet Wood |
| Style | Contemporary/Modern |
| Item Length | 32 in |
| Item Width | 12 in |
Check the listing for details. Modern Pallet wood Bench with Metal Legs. Color: Brown, Condition: New. Listed at 299.00 USD. Modern Pallet wood Bench with Metal Legs. This beautiful little bench started life as a pallet. Through the process of jointing, planing and sawing these boards we end up with these little bench. Ta - da. I decided to leave it natural and complement this beautiful wood color with metal matte black legs. The overall dimension are 32"L x 12.5"W x 17.5"H