| Color | Cream |
|---|---|
| Type | Accent Chair |
| Brand | Unbranded |
| Upholstery Fabric | Linen |
| Item Height | 34.6" |
| Item Length | 29.5" |
| Item Width | 29.5" |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room, Waiting Room, Guestroom |
| Style | Modern |
| Assembly Required | Yes |
| Frame Material | Solid Wood |
Check the listing for details. Modern Soft Velvet Upholstered Material Ergonomics Accent Chair with Black Legs. Color: Cream, Condition: New. Listed at 234.56 USD. The Velvet upholstered accent chair features a padded seat, curved back and neat arm, which can hold you like embracing in the arms, and keep you lounging and relaxing in cushioned comfort. Upholstered :Yes.