| Sleeper Size | Single |
|---|---|
| Fill Material | Velvet |
| Color | Blue |
| Item Length | 19.5 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Armchair |
| Item Height | 29.8 in |
| Style | Contemporary/Modern |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Arm Style | Contemporary Arm |
| Room | Bedroom, Dining Room, Entryway, Home Office/Study, Living Room |
| Item Width | 16.54 in |
| Upholstery Fabric | 100% Cotton |
Check the listing for details. Modern Velvet Leisure Chair Single Sofa for Bedroom Dresser Stool Blue. Color: Blue, Condition: New. Listed at 151.38 USD. Bedroom Furniture. Bedroom Lighting. Bathroom Storage. Bathroom Accessories. Bathroom Lighting. 【Soft and Comfortabl】- The chair's velvet upholstery ensures a plush, soft touch for ultimate comfort during use.