| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | EEI-3777-WHI |
| Color | White |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 18 in |
| Item Length | 15.5 in |
| Item Width | 15.5 in |
| Upholstery Fabric | Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
Check the listing for details. Modway Amour Tufted Vegan Leather Round Upholstered Ottoman in White. Color: White, Condition: New. Listed at 65.32 USD. Modway Amour Tufted Vegan Leather Round Upholstered Ottoman in White Item Description Enliven your decor with Amour. This tufted button round ottoman comes upholstered in smooth faux leather with dense foam padding for a luxurious seating experience. A versatile piece of furniture, instantly update your living room, bedroom, or entryway with this glamorous accent piece. Amour delivers an extra living room seat, a place to kick your feet up, or a convenient surface for magazines, and other leisure items. Ottoman Weight Capacity: 500 lbs. Set Includes: One - Amour Tufted Button Round Ottoman Features: Tufted Button Accent Ottoman Faux Leather Upholstery Dense Foam Padding Ottoman Weight Capacity: 500 lbs Dimensions: Overall Product Dimensions: 15.5"L x 15.5"W x 18"H Why Shop LexMod? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520