| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | EEI-3483-ATO |
| Color | Atomic Red |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 18.5 in |
| Item Length | 19 in |
| Item Width | 19 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Frame Material | Upholstered Fabric |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
Check the listing for details. Modway Beat Upholstered Fabric Nautical Rope Round Ottoman in Atomic Red. Color: Atomic Red, Condition: New. Listed at 92.99 USD. Modway Beat Upholstered Fabric Nautical Rope Round Ottoman in Atomic Red Item Description Wholesale DescriptionUsher in a new rhythm for your living space with the Beat Upholstered Fabric Nautical Rope Ottoman. Like the crisp ocean breeze of a nautical adventure, Beat is an upbeat accent piece for an invigorating refresh to your modern home or apartment. Fully upholstered in soft polyester fabric with dense foam padding and a nautical style hemp rope with coordinating tassels cinched across the center of the hourglass shape, Beat is a unique accent seat or ottoman perfect for the modern or coast style living room, entryway, bedroom or lounge area. Brighten any nook or niche with extra seating for friends and family, or accent your nursery, children's room or dorm, with this upholstered fabric ottoman. Set Includes: One - Beat Nautical Rope Ottoman Features: Nautical Style Rope Trim Polyester Fabric Upholstery Dense Foam Padding Hemp Rope with Tassels Non-Marking Base Caps Comes Fully Assembled Ottoman Weight Capacity: 300 lbs. Dimensions: Overall Product Dimensions: 19"L x 19"W x 18.5"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520