| Pattern | Chevron |
|---|---|
| Fill Material | High-Density Foam |
| Color | Black |
| Item Length | 120 in |
| Brand | NE |
| Type | Reclining Corner Sectional |
| Seating Capacity | Up to 5 |
| Item Height | 41 in |
| Frame Material | Steel Frame, Wood Construction |
| Style | Luxury |
| Features | Lumbar Support, Console Storage, Cupholders, Bluetooth Speakers, L.E.D. Lights, 2-Recliner |
| Room | Home Office/Study, Living Room, Theater Room, Lounge Room |
| Item Width | 120 in |
| Upholstery Fabric | Leather Air |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. SALE LED Contemporary 2-Recliner Sectional Black Leather with Bluetooth Speaker. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 2099.99 USD. 3-PC Includes: (2) Recliner Chaise, (1) Wedge Corner. Elevate Your Comfort with our Crescendo Recliner Corner Sectional featuring contoured cushioning for lumbar support and elegant chevron quilting for high-end style. Breathable and durable black leather gel upholstery gives this set a casual and cozy feel. - (2) Manual Recline Seaters - Lumbar Support - L.E.D. Ambient Lighting - Bluetooth-Connection with Speakers - (4) Cupholders.