| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | EEI-3138-GRY |
| Color | Gray |
| Type | Outdoor Furniture |
| Item Height | 30 in |
| Item Length | 56 in |
| Item Width | 56 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Frame Material | Fabric |
Check the listing for details. Modway Convene / Sojourn / Summon Dining Set Furniture Cover. Color: Gray, Condition: New. Listed at 40.55 USD. Modway Convene / Sojourn / Summon Dining Set Furniture Cover Item Description Protect your outdoor patio furniture from harsh elements with the Immerse Outdoor Patio Furniture Cover. Sized to fit our Convene (EEI-726), Sojourn (EEI-1946), and Summon (EEI-1947) Dining Table Sets, this outdoor patio furniture cover is made with lightweight yet durable polyester and PE coating to keep your outdoor furniture looking its best for seasons to come. Designed to repel water, block UV rays, and keep furniture clean from dirt and dust, Immerse is an all-weather outdoor furniture cover intended for year-round use. The drawstring cinch locking system and click-close buckles provide a secure fit while making it easy to slip on and take off the cover, so you can rest assured in preserving your outside investment. Set Includes: One - Immerse Convene / Sojourn / Summon Dining Set Furniture Cover Features: Outdoor Patio Dining Set Cover Polyester and PE Coating Drawstring and Buckle Closures Year-Round All-Weather Protection Water-Repellent and UV-Resistant Check SKU Compatibility Before Purchase Dimensions: Overall Product Dimensions: 56"L x 56"W x 30"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520