| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-4326-PNK |
| Color | Pink |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 17 in |
| Item Length | 40 in |
| Item Width | 40 in |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Frame Material | Performance Velvet |
| UPC | 889654985365 |
Check the listing for details. Modway Ensconce Tufted Performance Velvet Round Ottoman in Pink. Color: Pink, Condition: New. Listed at 525.00 USD. Covered in soft, stain-resistant performance velvet, this upholstered ottoman is densely padded in foam and rests atop a sturdy gold stainless steel base. Weight Capacity: 300 lbs. One - Ensconce Tufted Round Ottoman.