| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-1797-BEI |
| Color | Beige |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 18.5 in |
| Item Length | 26.5 in |
| Item Width | 32 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Frame Material | Upholstered Fabric |
| UPC | 889654112105 |
Check the listing for details. Modway Mid-Century Modern Upholstered Fabric Square Ottoman in Beige. Color: Beige, Condition: New. Listed at 279.25 USD. Features: Upholstered Ottoman. One - Engage Ottoman. Ottoman Weight Capacity: 441 lbs. Polyester Fabric Upholstery. Mid-Century Modern.