| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | EEI-3552-GRY |
| Color | Gray |
| Type | Dining Chairs |
| Item Height | 39 in |
| Item Length | 24 in |
| Item Width | 19 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Material | Fabric |
| Number of Items in Set | 4 |
| Set Includes | Four - Parcel Dining Side Chair |
Check the listing for details. Modway Parcel Dining Side Chair Fabric Set of 4 in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 302.44 USD. Modway Parcel Dining Side Chair Fabric Set of 4 in Gray Item Description Wrap up moments of quality seating with the Parcel dining chair. Finely upholstered in polyester with a nail-head trim, dense foam padding, and solid wood legs, Parcel delivers a concise offering that enhances the dining experience in a subtle and unassuming way. Assembly Required. Set Includes: Four - Parcel Dining Side Chair Features: Simple modern dining chair Solid rubberwood legs Dense foam padding for comfort Finely upholstered in polyester Nail-head trim Weight Capacity: 285 Pounds Dimensions: Overall Product Dimensions: 24"L x 19"W x 39"H Overall Side Chair Dimensions: 24"L x 19"W x 39"H Seat Dimensions: 17"L x 19"W x 19.5"H Backrest Dimensions: 3"L x 15.5"W x 18"H Cushion Height: 5.5"H Leg Dimensions: 1.5"L x 1.5"W x 14.5"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520