| Colors | Gray |
|---|---|
| Chair Include | Mattress+Pillow+Headrest |
| Brand | NAIZEA |
| Type | Zero Gravity Chair |
| Color | Multicolor |
| Item Height | 45 in |
| Item Length | 26 in |
| Item Width | 28 in |
| Material | Alloy Steel |
| Item Weight | 18.7 lb |
| Maximum Weight Capacity | 440 lb |
| Features | Adjustable, Cup Holder, Cushion Included, Foldable, Portable, Reclinable, Tray, With Armrest, With Headrest, With Backrest, Weather Resistant, High Back, Extra Large Armrest, Anti-slip Foot Pad, 90 degree ~ 170 degree Adjustable |
| Set Includes | Chair, Cushion, With Cup Holder |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Department | Adults |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Folding Size | 26 " x 37.4 " |
| Assembly Required | No |
Check the listing for details. NAIZEA Comfy Folding Chair Lounge Chair Pad Reclining Zero Gravity Chair Chaise. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 85.99 USD. NAIZEA Zero Gravity Chair, Premium Lawn Recliner Folding Portable Chaise Lounge with Detachable Cushion, Headrest and Cup Holder, Reclining Patio Lounger Chair. 【EASY to USE 】This folding chair can be folded and unfolded in seconds.