| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2476145 |
| MPN | PR-4753-2476145 |
| Color | Walnut |
| Type | End Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 18" |
| Item Width | 16" |
| Item Length | 16" |
| Category | End Tables |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary Engineered Wood Living End Table in Col |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | End Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary Engineered Wood Living End Table in Col |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508624535 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Engineered Wood Living End Table in Columbia Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 57.86 USD. The contemporary design showcases simplicity and elegance. The assembly is very simple, all the hardware and illustrated instruction manual are provided. Wipe clean with clean damped cloth and avoid any harsh chemicals to avoid damaging the finish of the product.