| Material | Faux Leather |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1936613 |
| MPN | PR-4753-1936613 |
| Color | Black |
| Type | Ottomans |
| Style | Traditional |
| Item Height | 18" |
| Item Width | 18" |
| Item Length | 22" |
| Category | Ottomans |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Pemberly Row Modern Storage Ottoman in Black Faux Leather Fabric |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Ottomans |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern Storage Ottoman in Black Faux Leather Fabric |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493925784 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern Storage Ottoman in Black Faux Leather Fabric. Color: Black, Condition: New. Listed at 114.30 USD. The Storage Ottoman from Pemberly Row is the perfect combination of style and functionality. The dense fire-retardant foam will provide plenty of cushion to rest easy while putting your mind at ease.