| Country of Manufacture | Indonesia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2943951 |
| MPN | PR-4753-2943951 |
| Color | Natural |
| Type | Rocking Chairs |
| Style | Farmhouse |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 34" |
| Category | Rocking Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Natural Finish Wood Farmhouse Modern Cushion Rocker |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Rocking Chairs |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Natural Finish Wood Farmhouse Modern Cushion Rocker |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508430907 |
Check the listing for details. Pemberly Row Natural Finish Wood Farmhouse Modern Cushion Rocker. Color: Natural, Condition: New. Listed at 434.73 USD. Experience ultimate relaxation with this beautifully crafted contemporary rocking chair, designed to blend both comfort and style. Whether you're reading a book, enjoying your morning coffee, or soothing a little one to sleep, the high backrest and padded seat ensure a cozy and comfortable experience.