| Frame Material | Rattan |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2838189 |
| MPN | PR-4753-2838189 |
| Color | Red |
| Type | Chaise Lounges |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 8" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 48" |
| Category | Chaise Lounges |
| Upholstery Fabric | Rattan |
| Set Includes | Pemberly Row Patio Rattan Lounge Chair Chaise Back Adjustable Red |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Rattan |
| Firmness | Rattan |
| Department | Chaise Lounges |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Patio Rattan Lounge Chair Chaise Back Adjustable Red |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508522763 |
Check the listing for details. Pemberly Row Patio Rattan Lounge Chair Chaise Back Adjustable Red. Color: Red, Condition: New. Listed at 154.84 USD. Add flair to your patio or poolside with the Pemberly Row adjustable lounge chair in vibrant red color. The ergonomic design includes a spacious cushion and backrest with five customizable positions to suit your relaxation style.