| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Frame Material | Wicker / Rattan |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2915955 |
| MPN | PR-4753-2915955 |
| Color | Brown |
| Type | Chaise Lounges |
| Item Height | 5" |
| Item Width | 9" |
| Item Length | 9" |
| Category | Chaise Lounges |
| Upholstery Fabric | Wicker / Rattan |
| Set Includes | Pemberly Row Set of 3 Nesting Water Hyacinth Boxes With Lids in B |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wicker / Rattan |
| Firmness | Wicker / Rattan |
| Department | Chaise Lounges |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Set of 3 Nesting Water Hyacinth Boxes With Lids in B |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508880085 |
Check the listing for details. Pemberly Row Set of 3 Nesting Water Hyacinth Boxes With Lids in Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 54.47 USD. Organize in style with the Pemberly Row Water Hyacinth Storage Boxes. Perfect for bathrooms, living rooms, or closets, these pieces provide storage with a rustic charm. Set of three eco-friendly boxes with lids.