| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2477514 |
| MPN | PR-4753-2477514 |
| Color | White |
| Type | End Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 23" |
| Item Width | 13" |
| Item Length | 12" |
| Category | End Tables |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Turn-N-Tube Engineered Wood 3-Tier End Table in Whit |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | End Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Turn-N-Tube Engineered Wood 3-Tier End Table in Whit |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508333451 |
Check the listing for details. Pemberly Row Turn-N-Tube Engineered Wood 3-Tier End Table in White. Color: White, Condition: New. Listed at 43.42 USD. The designs are simple and basic which fit into a modern stylish lifestyle. All the materials are manufactured in Malaysia and comply with the green rules of production. A simple attitude towards lifestyle is reflected directly on the design of Pemberly Row, creating a trend of simply nature.