| Brand | peterboro basket co |
|---|---|
| Type | Basket |
| Shape | Cylindrical |
| Color | Clear |
| Item Height | 18" |
| Model | Peterboro Basket Co |
| Material | Wood |
| Item Length | 18 in |
| Item Width | 10 in |
Check the listing for details. Peterboro Basket Co Umbrella / Planter 18"x10" Basket And Clear Plastic Insert. Color: Clear, Condition: Used. Listed at 97.98 USD. Has been used as a planter, could be used as long stem vase or umbrella stand with a base? Multi purpose basket Good condition, some water spots and debris at the bottom- see photos, can be cleansed and fixed ( if necessary) by the new owner 18" long 10" graduated width Very rare basket!