| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Collection | Victoria |
| Brand | Picket House Furnishings |
| Model | U-11230-8841-110 |
| MPN | U-11230-8841-110 |
| Color | Silver |
| Type | Chaise Lounges |
| Style | Modern |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 32" |
| Item Length | 65" |
| Category | Chaise Lounges |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Picket House Furnishings Victoria Chaise in Masis Silver |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Chaise Lounges |
| Compatible Brand | Picket House Furnishings |
| Product | Picket House Furnishings Victoria Chaise in Masis Silver |
| Installation | Yes |
| UPC | 840183797607 |
Check the listing for details. Picket House Furnishings Victoria Chaise in Masis Silver. Color: Silver, Condition: New. Listed at 397.60 USD. Add a touch of elegance to your living space with the Victoria Chaise. This piece features horizontal channeling throughout, creating a sleek and sophisticated look. Whether used for lounging or as a stylish accent piece, the Victoria Chaise is sure to impress.