| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Assembly Status | Part Assembled |
| Color | Ancient Oak,Antique brown,Rustic Brown |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Year Manufactured | 2026 |
| Set Includes | Chair |
| Material | HDPE |
| Item Length | 17.20 in |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Deck Chair |
| Department | Kids |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 33.46 in |
| Style | Contemporary |
| Personalized | No |
| Original/Reproduction | Modern Reproduction |
| Features | Waterproof, Reclinable, Convertible, Adjustable, Water Repellent, Rocking |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Smooth |
| Item Width | 20.27 in |
| Item Weight | 20.28 |
Check the listing for details. Rustic Brown HDPE Armless Patio Dining Chairs Set of 2 All Weather Outdoor. Color: Ancient Oak,Antique brown,Rustic Brown, Condition: New. Listed at 171.00 USD. Available in rich Antique Oak, Antique Brown, and Rustic Brown finishes, these chairs bring a warm, inviting touch to your outdoor decor. Set of 2 Armless Chairs : Versatile seating solution perfect for dining rooms, kitchens, breakfast nooks, and patio spaces.