| Material | Polyester |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Set |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Color | AD105 |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Shape | Rectangle |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Style | Modern |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 54 in |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
Check the listing for details. S3 AD105 Full Size 6PC Knife Edge Daybed Mattress Cushion Bolster Complete Set. Color: AD105, Condition: New. Listed at 559.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover and Insert 2200 Gram Fiberfill Per Bolster. Premium Foam Mattress. 3-Layers Foam Mattress 1 x Full Foam Mattress and Cover 3-Layers Pillow Insert 3 x Back Pillow Cover and Insert.