| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | COGNAC / NATURAL |
| Item Height | 26.8" |
| Item Length | 19" |
| Item Width | 18.5" |
| Type | Counter Stools |
| MPN | BST1011B |
Check the listing for details. Safavieh AARIZ RECTANGLE COUNTER STOOL, Reduced Price 2172731568 BST1011B. Color: COGNAC / NATURAL, Condition: Open box. Listed at 141.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionA beautiful blend of designer aesthetics, this Aariz Rectangle Counter Stool makes for high style seating at the breakfast nook or indoor bar. Aariz’s polished sawhorse inspired wood frame provides a chic juxtaposition to its cognac leather seat, bringing unique visual intrigue to any décor. Product Details: Category:Counter StoolsColor:Cognac / NaturalWood Color:NaturalFinish and Surface Treatments:SolidWood Content:SungkaiFabric:LeatherDimensions (W * D * H):18.5" X 19" X 26.8"Weight:11.28 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Country:IndonesiaIntended / Approved Use:Residential Use OnlySeat Dimensions (W * D * H):18.5" X 14" X 26.77"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved