| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | BEIGE |
| Item Height | 41.3" |
| Item Length | 20" |
| Item Width | 17" |
| Type | Outdoor Bar Stools / Bar Stools |
| MPN | FOX5208C |
Check the listing for details. Safavieh DELTANA BARSTOOL, Reduced Price 2172747064 FOX5208C. Color: BEIGE, Condition: Open box. Listed at 131.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionDesigned with relaxed tropical vibes, the Deltana Indoor-Outdoor Bar Stool features classic wrapped detailing on a faux bamboo frame. Crafted of beige PE rattan, Deltana is easy-care, weather resistant, and equally chic at both a kitchen or patio counter. Product Details:Category:Outdoor Bar Stools / Bar StoolsColor:Beige / Light BrownWood Color:BeigeFinish and Surface Treatments:Powder CoatingContents:RattanWood Content:Pe WickerMetal Color:Light BrownMetal Type:AluminiumDimensions (W * D * H):17" X 20" X 41.3"Weight:9 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Country: ChinaIntended / Approved Use:Residential Use OnlySeat Dimensions (W * D * H):16.9" X 16.5" X 29.5"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved