| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | GOLD / BLACK |
| Item Height | 30" |
| Item Length | 15.5" |
| Item Width | 15.5" |
| Type | Bar Stools |
| MPN | FOX3253A |
Check the listing for details. Safavieh HESTER BARSTOOL, Reduced Price 2172734123 FOX3253A. Color: GOLD / BLACK, Condition: Open box. Listed at 118.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionElevate any interior with this contemporary bar stool. Designed to recreate the ambient interiors of an iconic Hong Kong lounge, its substantial iron construction features sleek black retro hairpin style legs paired with an opulent gold-finished seat. Product Details:Category:Bar StoolsColor:Black / GoldContents:MetalMetal Color:Black / GoldMetal Type:IronDimensions (W * D * H):15.5" X 15.5" X 30"Weight:18.4 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Intended / Approved Use:Residential Use OnlyAssembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved