| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | WHITE / SILVER |
| Item Height | 24" |
| Item Length | 13.5" |
| Item Width | 13.5" |
| Type | Counter Stools |
| MPN | FOX3211B |
Check the listing for details. Safavieh KENZIE COUNTER STOOL, Reduced Price 2172730614 FOX3211B. Color: WHITE / SILVER, Condition: Open box. Listed at 90.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionTake home entertaining to stylish new heights with this contemporary Kenzie Bar Stool. Always in good taste, Kenzie’s clean white finish is the perfect contrast for its silver foil legs and seat. Kenzie lends an aura of glamour to any occasion, making it ideal for the urban interior. Product Details: Category:Counter StoolsColor:White / SilverContents:100 % IronMetal Type:IronDimensions (W * D * H):13.5"" X 13.5"" X 24""Weight:9.5 lbs.Weight Capacity:250 lbs.Intended / Approved Use:Residential Use OnlyAssembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved