| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | BLACK / NATURAL |
| Item Height | 34.6" |
| Item Length | 23.3" |
| Item Width | 18.3" |
| Type | Dining Chairs |
| MPN | DCH1011B-SET2 |
Check the listing for details. Safavieh LEVY DINING CHAIR, Reduced Price 2172737338 DCH1011B-SET2. Color: BLACK / NATURAL, Condition: Open box. Listed at 164.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionBring a touch of modern coastal chic to your décor with this lovely Levy Dining Chair. Levy’s jet black frame perfectly highlights its natural rattan back, giving any dining area definitive decorative drama. Sold in sets of two. Product Details:Category:Dining ChairsColor:Black / NaturalWood Color:Black / NaturalFinish and Surface Treatments:Polished/ NcWood Content:Rubberwood / PlywoodFill Material:FoamDimensions (W * D * H):18.3" X 23.3" X 34.6"Weight:17.6 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Country:VietnamSeat Dimensions (W * D * H):18.7" X 16.7" X 17.50"Intended / Approved Use:Residential Use OnlyAssembly Required:Yes Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved