| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | WHITE WASHED |
| Item Height | 41" |
| Item Length | 24" |
| Item Width | 19" |
| Type | Dining Chairs |
| MPN | SEA8018B |
Check the listing for details. Safavieh MILOS DINING CHAIR, Reduced Price 2172737895 SEA8018B. Color: WHITE WASHED, Condition: Open box. Listed at 155.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionClassically French in silhouette but with tropical island flair, this set of two kubu rattan dining chairs will adapt to casual urban and coastal interiors. With a white wash finish, the natural shading of woven rattan imbues each chair with unique charm. Product Details:Category:Dining ChairsColor:White WashedContents:Pine Wood/kubuDimensions (W * D * H):19" X 24" X 41"Weight:18 lbs.Country:IndonesiaIntended / Approved Use:Residential Use OnlyAssembly Required:Yes View Assembly Instructions Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved