| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | WHITE WASHED |
| Item Height | 27.6" |
| Item Length | 14.3" |
| Item Width | 18.1" |
| Type | Bar Stools |
| MPN | SEA7010A |
Check the listing for details. Safavieh RAYNA STOOL, Reduced Price 2172729171 SEA7010A. Color: WHITE WASHED, Condition: Open box. Listed at 78.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionIntricately woven natural washed kubu rattan makes a stylish bar stool for a kitchen island or bar. Designed for comfort, the curved saddle seat cradles the body, while classic wrapped legs and footrest offer the perfect marriage of form and function. Product Details: Category:Bar StoolsColor:Natural WashedFinish and Surface Treatments:-Contents:Rattan KubuDimensions (W * D * H):18.1" X 14.3" X 27.6"Weight:7.7 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Intended / Approved Use:Residential Use OnlyAssembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved