| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | BEIGE |
| Item Height | 36.4" |
| Item Length | 23" |
| Item Width | 18.7" |
| Type | Bar Stools |
| MPN | MCR4509B |
Check the listing for details. Safavieh SETH COUNTER STOOL, Reduced Price 2172728728 MCR4509B. Color: BEIGE, Condition: Open box. Listed at 146.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionThe clean lines of the Seth Counter Stool make it just right for any interior. Featuring a solid birch wood frame in a sleek black finish, Seth is upholstered in soft taupe linen with a gentle curved back for comfort and style. Its silver nail head details give it a glamorous touch. Product Details: Category:Bar StoolsColor:TaupeWood Color:BlackWood Content:BirchwoodFabric:100% LinenMetal Color:Silver Nail HeadsMetal Type:Stainless SteelDimensions (W * D * H):18.7" X 23" X 36.4"Weight:17.6 lbs.Country: China Intended / Approved Use:Residential Use OnlySeat Dimensions (W * D * H):18.7" X 16.5" X 25"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved