| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Faux Leather |
| Brand | LifeStyle Solutions |
| Model | 132A013BRN |
| MPN | 132A013BRN |
| Color | Brown |
| Type | Loveseats |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 35" |
| Item Width | 56" |
| Item Length | 34" |
| Category | Loveseats |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Serta Finley Stationary Loveseat in Brown Faux Leather Upholstery |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Loveseats |
| Compatible Brand | LifeStyle Solutions |
| Product | Serta Finley Stationary Loveseat in Brown Faux Leather Upholstery |
| Installation | Yes |
| UPC | 840053202897 |
Check the listing for details. Serta Finley Stationary Loveseat in Brown Faux Leather Upholstery. Color: Brown, Condition: New. Listed at 411.72 USD. Brighten up your living space with the Serta Finley Sofa Set! Available in sofa, loveseat, and chair. Upholstered in a warm brown faux leather. High density foam cushioning.