| Color | 2PCS - Light Yellow |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | PU Leather+Metal+Sponge |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 38.20 in |
| Item Length | 16.54 in |
| Item Width | 17.91 in |
| Type | Dining Chair |
| Set Includes | Dining Chair |
| Room | Dining Room, Home Office/Study, Kitchen, Living Room |
| Frame Material | Metal |
| Features | Upholstered, Armless, with Hight Back, with Bow Leg |
| Style | Modern |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Department | Adults |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Item Weight | 11.88 lbs/pcs |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| Upholstery Fabric | PU Leather |
| Number of Items in Set | 2/ 4 |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Seat Depth | 17.91 in |
| Seat Height | 18.50 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Set of 2/4 High Back Dining Chairs Light Yellow Leather with Gold Metal Bow Leg. Color: 2PCS - Light Yellow, Condition: New. Listed at 209.99 USD. Each of our chairs is subject to multiple quality inspections during the production process to ensure that each product is a perfect product. 2/4 x Dining Chair (depends on your choice). Fresh thick sponge covers the seat panel, Elegant curve for comfort and aesthetics.