| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Segawe |
| Color | Black |
| Item Height | 23.8" |
| Item Length | 17.5" |
| Item Width | 14.7" |
| Type | Counter Height Chair |
| Number of Items in Set | 2 |
| Features | Upholstered |
| Frame Material | Iron |
| Upholstery Fabric | Faux Fur |
| Item Weight | 15.21 LB |
| MPN | H01-3175-lwbest |
| Maximum Weight Capacity | 330 lbs |
| Room | Kitchen |
Check the listing for details. Set of 2 Black 24 Inch Backless Counter Bar Stools Faux Leather Seat for Kitchen. Color: Black, Condition: New. Listed at 59.58 USD. Features:Thickened Upholstery: the seat cushion is filled with high-density foam, soft and comfortable, and the seat cushion up to 3.5" brings you a continuous comfortable sitting experience.Waterproof & Anti-fouling: Selected high-quality PU leather, easy to care for, just need to wipe with a wet towel.Rugged Construction: Powder-coated metal frame for sturdiness and durability. Built-in footrest for the easy footrest and improved stability.Wide Applications: Simple design style, easy to match, very suitable for bars, bedrooms, kitchens, living rooms, etc.Easy to Install: With detailed installation instructions, you can complete the installation in minutes. Specifications:Color: BlackMaterials: Metal, MDF, PU, SpongeOverall Size: 18.8*15.5*23.8 inItem Weight: 15.21 LBWeight Capacity: 330 lbs