| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Orange |
| Frame Material | Solid Wood |
| Item Height | 36.4" |
| Item Length | 21.6" |
| Item Weight | 38.50LBS |
| Item Width | 20.8" |
| Number of Items in Set | 2 |
| Room | Dining Room, Kitchen |
| Seat Depth | 18.1" |
| Seat Height | 20.8" |
| Set Includes | Chair |
| Style | Modern |
| Type | Dining Chair |
| Upholstery Fabric | Fabric |
Check the listing for details. Set of 2 Fabric Dining Room Chairs Kitchen W/Bronze nail head Wooden Legs Orange. Color: Orange, Condition: New. Listed at 242.99 USD. Set of 2 Velvet Dining Chairs Kitchen Side Chairs Button Tufted W/Wood Legs Gray. 2 Set Gray Velvet Dining Chairs Upholstered Kitchen Side Chairs Rubberwood Legs. 2 Set Solid Wood Dining Chairs Kichen Side Chairs W/ Curved Backrest Upholstered.