| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Color | Dark Brown |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Maximum Weight Capacity | 352 lb |
| Set Includes | Chair |
| Item Length | 21.75 in |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Dining Chair |
| Department | Adults |
| Unit Type | Unit |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 28.5 in |
| Frame Material | Rattan |
| Features | Stacking, With Arms |
| Room | Porch, Patio |
| Item Width | 23.5 in |
Check the listing for details. Set of 2 Rattan Chair Indoor Outdoor Ergonomic Stackable Dining Chairs. Color: Dark Brown, Condition: New. Listed at 130.73 USD. Mid-Century Modern Accent Chair Upholstered Armchair Living Room Office Lounge. Round Rolling Stool Chair PU Leather Height Adjustable Swivel Drafting Work SPA. 2 Pcs Wooden Folding Chairs Set Natural Event Wedding Party Space Saving US.