| Number of Items in Set | 3 |
|---|---|
| Table Length | L 27.5" |
| Year Manufactured | 2025 |
| Table Shape | Square |
| Table Width | W 27.5" |
| Table Height | 39.3" |
| Chair Height | H 51.4" |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Seat Height | 29.9" |
| Style | Modern |
| Finish | Metallic |
| Chair Depth | L 26.4" |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Color | Brown |
| Tabletop Material | PVC |
| Material | padded fabric, Metal |
| Set Includes | Chairs, Table |
| Brand | PHI VILLA |
| Type | Bistro Set |
| Seating Capacity | Up to 2 |
| Tabletop Color | Brown |
| Assembly Required | Yes |
| Chair Color | Brown |
| Model | Outdoor furniture set |
| Theme | Food & Drink |
| Chair Width | W 23.2" |
Check the listing for details. Set of 3 Bistro Bar Stools Set Swivel Bar Height Chair Table Patio Furniture Set. Color: Brown, Condition: New. Listed at 293.54 USD. ⭐Includes 2 swivel bar stools. Each bar stool is upgraded with an adjusting knob to ensure even legs while assembled. ⭐360-degree swivel function: 2 bar stools make you feel like having fun in a bar.