| Minimum Width | 8 in |
|---|---|
| Size | 7/8 Inch |
| Color | Tan |
| MPN | 9456 |
| Brand | Shepherd Hardware |
| Maximum Width | 8 in |
| Mounting | Over the Door |
| Type | Furniture Slider |
| Department | Adults |
| Maximum Length | 8 in |
| Tabletop Thickness | 1 in |
| Model | Shepherd Hardware 9456 |
| Personalized | No |
| Features | Rounded |
| Shipping | Free Express United States Shipping |
| Finish | Textured |
| Product Line | Shepherd Hardware |
Check the listing for details. Shepherd Hardware 9456 7/8-Inch Round, Adhesive Slide Glide Furniture - 8-Pack. Color: Tan, Condition: New. Listed at 8.22 USD. Shape Round. Makes it easy to move furniture by yourself.