| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Collection | Soletren |
| Brand | Ashley Furniture |
| Model | 9510439 |
| MPN | 9510439 |
| Color | Beige |
| Type | Sleeper Sofas |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 39" |
| Item Width | 96" |
| Item Length | 40" |
| Category | Sleeper Sofas |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Signature Design by Ashley Soletren Queen Sleeper Sofa in Stone |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Sleeper Sofas |
| Compatible Brand | Ashley Furniture |
| Product | Signature Design by Ashley Soletren Queen Sleeper Sofa in Stone |
| Installation | Yes |
| UPC | 024052519839 |
Check the listing for details. Signature Design by Ashley Soletren Queen Sleeper Sofa in Stone. Color: Beige, Condition: New. Listed at 1518.99 USD. Its “three over two” profile eliminates the center seat cushion, giving you elongated plushness and deep seating. Chunky chenille fabric satisfies your need for a piece that feels as good as it looks.