| Features | Water Repellent, Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| MPN | NA |
| Item Width | 28 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 52 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Suitable For | Bolster, Daybed |
| Material | Polyester |
| Brand | Unbranded |
| Color | AD104 |
| Type | Bolster |
| UPC | NA |
Check the listing for details. |SLIPCOVER ONLY|S5 Daybed Mattress Bolster Pillow Covers Knife Edge Crib AD104. Color: AD104, Condition: New. Listed at 102.77 USD. Color: AD104. 2 x Bolster Cover: 26" x 8". 1 x Mattress Cover: 52" x 28" x 6". Edge Trim: Knife Edge. Cleaning: Hand Wash, Spot Clean. COVER ONLY - DOES NOT INCLUDE INSERT. Water Repellent Not Water Proof .