| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https: www.p65warnings.ca.gov/ |
| Item Width | 54 in |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 8 in |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 3-Seater Bench, 4-Seater Bench |
| Material | Velvet |
| Brand | Unbranded |
| Type | Bolster |
Check the listing for details. |SLIPCOVER ONLY| Same Pipe 8" Full Size 75x54x8 Velvet Daybed Mattress - AD373. Condition: New. Listed at 99.77 USD. Color: AD373. Full Mattress Cover: 75" x 54" x 8". Fabric: 100% Polyester Velvet Fabric. COVER ONLY - DOES NOT INCLUDE INSERT . Cleaning Tip: Professional Cleaning Only.