| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Type | Slipcover |
| Material | Velvet |
| Suitable For | Daybed, Bolster, Pillow |
| Color | AD347 |
| Compatible Brand | Universal |
| Compatible Model | Universal |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Model | Daybed slipcover |
| Item Width | 39 in |
| Item Weight | 4 lb |
| Product Line | Daybed slipcover |
| UPC | 747785437446 |
Check the listing for details. STYLE V6 Twin Velvet Knife Edge Indoor Daybed Bolster Pillow |COVER ONLY| AD347. Color: AD347, Condition: New. Listed at 75.99 USD. Color: AD347. 2 x Bolster Pillow Cover Only: 27" x 8". 1 x Bolster Pillow Cover Only: 73" x 8". Fabric: 100% Polyester Velvet Fabric. Edge Trim: Knife Edge. Fully Encase Cover with Hidden Zipper. WE ALSO HAVE DIFFERENT COLORS IN THE COLLECTION.