| Style | Modern |
|---|---|
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Set |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Color | AD109 |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Shape | Rectangle |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Item Length | 80 in |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 39 in |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
Check the listing for details. Style1 5PC Pipe Daybed Mattress Cushion Bolster Complete Set-Twin-XL Size AD109. Color: AD109, Condition: New. Listed at 559.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover and Insert 1800 Gram Fiberfill Per Bolster. Premium Foam Mattress. 3-Layers Foam Mattress 1 x Twin-XL Foam Mattress and Cover 3-Layers Pillow Insert 2 x Back Pillow Cover and Insert.