| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 54 in |
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Pattern | SOLID |
| Type | Bolster |
| Features | Water Repellent |
| Color | AD105 |
| MPN | Does Not Apply |
| Item Length | 75 in |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | Bolster |
| Shape | Rectangle |
Check the listing for details. Style5 Full Size Contrast Pipe Trim Bolster Pillow Outdoor Slip Cover ONLY AD105. Color: AD105, Condition: New. Listed at 125.99 USD. Style5 Full Size Contrast Pipe Trim Bolster Pillow Outdoor Slip Cover ONLY AD105 Item#:9497 Product Detail Brand New FINAL SALE: No returns or exchanges*** FABRIC SAMPLE IS AVAILABLE, PLEASE CONTACT US ***Style-5 Full Size 3 PC Contrast Pipe Trim Mattress Bolster Cover Set ONLY*MATTRESS AND INSERTS NOT INCLUDED*Fully Encase Cover with Hidden Zipper1 x Full Fitted Sheet Cover Only: 75" x 54" x 6" 2 x Bolster Pillow Cover Only: 52" x 8"Color: AD105 THIS COLOR IS NOT WHITE. IT IS LIGHT GREY Edge Trim: Piped Edge (Contrast color) Fabric: 230 Gram Polyester UpholsteryHidden ZipperWater Repellent *Not Water Proof*Tips: Please cover or store cushion pillow in rainy seasonCleaning: Soap clean and rinse off with water hose. Outdoor durable!Quantity: 1Small Freight ItemFINAL SALE: No returns or exchanges THANK YOU FOR VISITING